ניהול עסק משפחתי – איך עושים זאת נכון?

עסק משפחתי הוא עסק שכולל בתוכו מספר שותפים, כאשר המיוחד בשותפים אלו הוא שהם מחוברים בקשר נוסף, מלבד הקשר העסקי – הם גם בני משפחה. יש הרבה סיבות וגורמים שמביאים להקמה של עסק משפחתי, אך כאשר מגיעים לניהול של עסק כשזה בפועל, מגלים כי הדברים לא פשוטים כפי שהם נראים מבחוץ. לכאורה, מה טוב יותר מאשר לנהל עסק עם האנשים הקרובים אליכם ביותר, היקרים לכם, אלו שאיתם אתם מבלים בכל יום? אך למעשה, הפתגם אומר ש"עם משפחה אוכלים קוגל" – כלומר, עדיף שהמשפחה תישאר בבית, ולעבוד – עדיף לעבוד עם אנשים זרים. ואכן, השיתוף המשפחתי, ככל שהוא נחמד, עלול גם להפוך לחומר נפץ של ממש. כאשר פורץ סכסוך בין שותפים, למשל, לכל היותר תתפרק השותפות. אך בעסק משפחתי, סכסוך יכול לזעזע את החיים של כל השותפים מן היסוד.

אז איך מנהלים נכון עסק משפחתי?

למרות האמור לעיל, לעסק משפחתי ישנם גם יתרונות רבים, ולכן לא מעט אנשים בוחרים לנהל עסק שכזה. אלא שאם בחרתם לעבוד כעסק משפחתי, כדאי שתדעו מראש כיצד כדאי לנהל אותו. המטרה של הטיפים הבאים היא לאפשר לכם לנהל את העסק בצורה הטובה ביותר, מבחינה עסקית, ולמנוע בלבול בין הגבולות העסקיים לבין הגבולות המשפחתיים. הנה כמה עצות חשובות.

למנות מנהל מבחוץ

בעסק משפחתי נדמה טבעי שאחד מבני המשפחה הוא שינהל את העסק. אך הדבר עלול לגרור קנאה ומריבות רבות. לכן, מומלץ למנות מנהל שאינו קשור למשפחה – לתת לו לנהל גם בפועל. מומלץ להשתדל ככל האפשר שלא להתערב בעבודתו של המנהל, על מנת לאפשר לעסק לפעול בשלווה ובצורה יעילה וטובה. בנוסף, בעלי העסק, כמובן, אחראים על עבודתו של המנהל, ונותנים לו הוראות בסיסיות. אך לפני שנותנים הוראות למנהל, חשוב שכל בני המשפחה יגיעו להחלטה אחידה. אם אח אחד ייתן למנהל הוראה כלשהי, ולמחרת תגיע אחותו ותיתן למנהל הוראה סותרת, ייווצר בלבול גדול אשר יגרור כעסים. לכן, לפני כל החלטה, בני המשפחה צריכים לדאוג להסכים עליה.

לערוך ישיבות קבועות

חשוב לנהל ישיבות עסקיות בין בני המשפחה באופן קבוע. חשוב גם שהישיבות הללו ינוהלו על ידי אדם חיצוני, כמו מזכירת מנכ"ל וכדומה. כך ניתן יהיה לערוך סדר בישיבה, לוודא שכל ההחלטות מן הישיבה הקודמת בוצעו וכן הלאה. מומלץ לערוך את הישיבות הללו אחת לשבוע, על מנת לוודא שהעסק מתנהל היטב.

להגדיר תפקידים

זו איננה המלצה, זוהי חובה של ממש. לכל אחד מבני המשפחה צריך להיות תפקיד מוגדר בעסק. חשוב גם שלא להתערב זה בתפקידו של זה. לכל אחד צריכים להיות תחומי אחריות משלו, אשר מחולקים בהתאם ליכולות ולהשכלה של כל אחד מבני המשפחה. רוצים להעיר על התפקוד של מישהו מבני המשפחה? בדיוק בשביל זה קיימות הישיבות מן הסעיף הקודם. בישיבות מסודרות אפשר להצביע על בעיות התנהלות כאלה ואחרות, בצורה מסודרת ומכובדת, שגם תתקבל היטב. מחוץ לישיבה – תתעסקו בתפקיד שלכם, לא של האחים שלכם.

לתקשר בצורה נכונה

זכרו להפריד בין העסק לבין הבית. גם אם אתה עובד עם אשתך, זכור שלא להביא את העסק הביתה. בשבתות, כשאתם יושבים עם המשפחה שלכם, דברו על נושאים אחרים – לא על העסק המשותף. יש לכם מספיק זמן לדבר עליו בהזדמנויות אחרות. אתה עובד עם אחיך הקטן? העבודה היא לא המקום שבו תקניט אותו או תצעק עליו כפי שאתה רגיל בבית. ההפרדה הזו חשובה הן לניהול העסק, והן לשמירה על המשפחה.